DRUKARNIA / REALIZACJE

SITODRUK

Technika używana jest do nanoszenia bezpośrednio farby na wszelkiego rodzaju materiały takie jak tkanina, folia czy papier. Sitodruk polega na naniesieniu jednego lub kilku kolorów od razu na płaskim materiale.

Zaletą tej metody jest dobre krycie i dość precyzyjne odwzorowanie detali. Nadaje się do wysoko nakładowych zleceń.

Ważne – im wyższy nakład, tym niższa jednostkowa cena produktu.

Minimalna ilość – 200 szt.

DRUK UV

Metoda nadruku pigmentami utwardzanymi promieniami UV – nadruk od razu jest gotowy do użytku po wyjściu z maszyny nie wymaga schnięcia.

Druk UV pozwala na naniesienie pełno-kolorowego wydruku na płaską powierzchnię (papier, plastik, drewno, metal, szkło) i jednoczesnym utrwaleniu go za pomocą promieniowania UV.

Technika ta świetnie sprawdza się w przypadku druku na różnego rodzaju gadżetach reklamowych: długopisach, breloczkach, pendrive’ach, otwieraczach, zapalniczkach itp.

Maksymalne pole nadruku – 30 x 42 cm.

TERMOTRANSFER / PLASTIZOL

Termotransfer używany jest do nanoszenia nadruków na wszelkiego rodzaju tkaniny.

Technika polega na naniesieniu poszczególnych kolorów nadruku na arkusze papieru/folii transferowej, a następnie przy użyciu specjalnych pras przeniesieniu całości nadruku na produkt: czapki, kamizelki, smycze, torby, worki itp.

Zaletą tej metody jest dobre krycie koloru szczególnie na ciemnym tle oraz precyzyjne odwzorowanie detali, przy zachowaniu pełnej gamy kolorystycznej.

Idealna metoda do druków wysokonakładowych, gdzie logo jest niewielkie – za to wymagania co do nadruku są bardzo wysokie (ostrość nadruku, kolor, trwałość).

Ważne – im wyższy nakład, tym niższa jednostkowa cena znakowania.

SUBLIMACJA

Technika pozwalająca na rewelacyjne odwzorowanie zdjęć oraz szczegółów z przejściami tonalnymi w pełnym kolorze. Daje się zastosować na podłożach zawierających min. 50% poliestru.

Nadruki wykonane tą metodą są bardzo odporne na ścieranie i pranie, wadą technologii jest brak możliwości właściwego odwzorowania kolorów na podłożach innych niż białe druk.

Tą techniką nadrukowujemy już od 1 szt.

FLEX

Jest to gotowy materiał barwiony na jeden określony kolor lub przeznaczony do druku solwentowego w pełnej palecie barw z przejściami tonalnymi która po zadrukowaniu należy wyciąć po obrysie przenieść na folie transportowa a następnie wgrzać termotransferowo na tkaninę.

Flex barwiony na gotowo nie wymaga folii transportowej.

Tą techniką nadrukowujemy już od 1 szt.

TAMPONDRUK

Względnie prosta technika druku pośredniego służąca do wykonywania nadruków w jednym lub kilku kolorach oddzielnie na nieregularnych powierzchniach (np. zawieszki).

Charakteryzuje się wysoką rozdzielczością i powtarzalnością.

Ta metoda zalecana jest dla nakładów od min. 100 szt.

NADRUK ODBLASKOWY – HEAT TRANSFER

Technika polegająca na wycięciu ploterem odblaskowych elementów z folii odblaskowej termotransferowej i wgrzaniu termoprasą kształtów/liter/logo na tkaninę.

Istotnym ograniczeniem jest wielkość wycinanych elementów.
Wysokość liter to min. 1 cm, min. grubość wycinanego elementu to 0,4 cm.

Efekt: wgrzew odblaskowy jest idealnie wycięty, ostry, trwale wgrzany i co najważniejsze – nadruk odbija światło dokładnie tak samo jak odblaskowe pasy w kamizelce. Tym samym nadruk taki spełnia podwójną funkcję: odblaskową i informacyjną.